David Ježek - příprava na MS | Toro Nutrition

David Ježek - příprava na MS

Zdravím všechny čtenáře a čtenářky toho článku. Pokud mě neznáte, rád se Vám v krátkosti představím. Jsem závodník v kulturistice a klasické kulturistice David Ježek. Tomuto sportu a konkrétně závodění se věnuji již od roku 2016, a tak jako junior i v roce 2019 mohu říct, že mám odzávoděny více než 4 sezóny a více než 9 závodů.

David Ježek - příprava na MS

Tento podzim se připravuji na mou druhou velkou mezinárodní soutěž, konkrétně na mistrovství světa juniorů v Budapešti. Ta první se odehrála tento rok v červnu a byl jim Diamond Cup v Ostravě, kde jsem vyhrál dvě první místa. Spíše než vypisování úspěchů z let minulých se pojďme podívat na něco aktuálního - letošní, podzimní přípravu a její úskalí.

Chtěl bych se více rozepsal o náročnosti přípravy, ať už z psychického, tak fyzického hlediska.

Psychika hraje v tomto sportu nejvýznamnější roli - ať v úspěšném dokončení diet, příprav na závody celkově či dokonce i nabírání svalů. Zkrátka - hlava je vše! A letos se mi toto tvrzení opět potvrdilo. Ne vždy se vyplatí hloupě "papouškovat" motivační citáty a motta. Správnou cestou je, si na toto přijít hlavně sám a tyto motivační citáty si i sami na sobě ověřit. Napsat "no pain, no gain" do hashtagů ke svému Instagramovému příspěvku umí dnes každý. Co mám konkrétně na mysli? Menší/větší chyba, ruku na srdce, dělá skoro každý z nás. V přípravě řešíme ty největší detaily a na ten zbytek zapomínáme. Zbytečně se stresujeme z těch všech detailů místo toho, abychom správně nastavili hlavu, mindset a náš cíl. Naplánovali si realizaci cílů a správně a flexibilně reagovali. Řešíme, jestli si zapíšeme 100g okurky do tabulek, jestli budeme konzumovat 50g sacharidu z brambor, nebo z rýže? Není přece jen pohanka s rýžovou kaší lepší varianta? Sacharidy na noc? Cože? To se dělá? No zkrátka, řešíme ty detailnější, nehovořím že zanedbatelný věci více, než bychom měli.

Stresujeme se z toho a výsledků se zkrátka nedostává kvůli stresu a zaobírání se nesmyslama. Dnes už se zapomíná na tvrdý trénink. ALE! To mě však napadá druhá myšlenka - konkrétně další nezbytný krok v přípravě! Tento nezbytný „krok“ zaskočil i mě.

Poslouchat své tělo, vnímat jeho signály a správně na ně reagovat.

Dejte si pozor na přetrénování, únavu a výsledný stres pro náš organismus. Jsem znovu v přípravě a prakticky jsem neměl možnost si nijak zvlášť odpočinout a dopřát tělu trochu té nutné "klidové fáze." Poprvé jsem se podotýkal s tím, že tělu se hůře hublo, drželo stále více a více vody a každý trénink sem se to snažil víc a víc „zničit!“ V hlavě člověku naskočí myšlenka – blíží se závody, přidej, přidej! Ženete tělo do čím dál většího extrému, většího deficitu a tělo Vám to začne dávat najevo. Zavodnění, nemoci, snížená imunita a máte na světe další velký problém, který vám bude bránit v úspěšně přípravě. Na unaveném tělu zkrátka formu neuděláte, i když budete dřít jak Ronnie Coleman.

Natáčení tréninku noh pro Ronnie.cz - 2 týdny před MS juniorů 2019  


Shrnutí?

1) Nastavte si hlavu tak, abyste se zbytečně nestresovali z maličkostí.

2) Vnímejte své tělo a jeho signály.


Autor článku: David Ježek
  *Pokud chceš podpořit našeho týmového závodníka, využij jeho slevový kód JEZEK10 a získáš SLEVU 10% na celý nákup. 
 

Související produkty


Související články


Diskuze

Copyright © 2024 Toro Nutrition. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa