Přírodní zázrak I. - ČESNEK | Toro Nutrition

Přírodní zázrak I. - ČESNEK

Není asi lepší přírodní látka, která dokáže tak efektivně a rychle posílit imunitu, než je česnek. Má velmi silné antibakteriální a antivirové účinky a je považován za velmi účinný imunitní stimulant. Česnek obsahuje těkavé oleje, tzv. alliin, enzym allinázy, silice se sirnými organickými sloučeninami, selen a vitamíny A, B, C a E. Za jeho nepříjemný štiplavý zápach jsou zodpovědné těkavé oleje a sirné sloučeniny, které ale zároveň můžou za jeho léčivé vlastnosti.

Přírodní zázrak I.  - ČESNEK


PŘÍZNIVÝ VLIV NA ZDRAVÍ

Česnek výrazně podporuje imunitní systém a patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika. Zároveň je  Česnek silný antioxidant, který detoxikuje celý organismus. Dále může pomoci při chorobách srdce, vysokém krevním tlaku, obezitě, cukrovce či rakovině.

Snižuje lepkavost krevních destiček, ředí krev, čímž minimalizuje tvorbu krevních sraženin a tím snižuje riziko aterosklerózy. Dále pomáhá snižovat i hladinu triglyceridů a současně zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu (HDL).

V laboratorních podmínkách česnek zabíjel buňky leukemie a zpomaloval růst nádorů prostaty, žlučníku, tlustého střeva a žaludku.


OVLIVŇUJE SPORTOVNÍ VÝKON 

Česnek je jednou z prvních látek, která se začala používat pro zvyšování výkonu. Ve starověkých kulturách se tradičně používat na snižování únavy a zvyšování výkonu dělníků.

Římští vojáci jedli českek pro povzbuzení síly a odvahy, egyptští otroci ho dostávali, aby byli silnější a ve starověkém Řecku byl dokonce podávám olympijským sportovcům.ČESNEK NA HUBNUTÍ

Mimo jiné má česnek i pozitivní vliv na hubnutí. Má lehce projímavé účinky, urychluje metabolismus a napomáhá vylučovat škodlivé látky z těla ven. Výsledky vědeckých výzkumů potvrdily, že zvýšená konzumace česneku podporuje spalování tuků. 


ZDRAVÁ STŘEVA

Česnek je významným zdrojem fruktooligosacharidů, což jsou sacharidy, které slouží našim bakteriím ve střevech jako zdroj energie. Frutooligosacharidy posilují tyto užitečné bakterie, což má pozitivní účinky na naše trávení. 

Dále dokáže ničit škodlivé bakterie a  parazity, které se nacházejí v našem těle.

A to nejsou zdaleka všechny pozitivní účinky, které tento malý zázrak umí. Dále přispívá ke snížení krevního tlaku a cholesterolu, čistí pleť a pomáhá proti řídnutí kostí.

Dále se používá při léčbě bradavic, ušních infekcích a díky antioxidačním účinkům chrání buňky před poškozením a procesu stárnutí.

Teď si možná pokládáte otázku jak vlastně česnek konzumovat, protože díky nepříjemnému zápachu a chuti to může někdy problém.

Ideální je konzumace čerstvého česneku, který můžete naložit do medu a přidat jej do čajové směsi. Česnek je také vhodným doplňkem většiny pikantních jídel a to zejména polévek, omáček či různých marinád. 

Minimální účinná dávka pro léčebné účinky se udává 1 stroužek s jídlem 2-3x denně.

Pokud Vám však dělá problém konzumace syrového česneku, tak na trhu existuje celé řada přípravků ve formě tobolek, sirupů nebo tinktur ale žádný z těchto doplňků nemá takové účinky jako  čerstvý organicky pěstovaný česnek.


Autor článku: Tereza Šmejdířová  


zdroj 1; zdroj 2; zdroj 3Související produkty


Související články


Diskuze

Copyright © 2024 Toro Nutrition. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa