Co obnáší a kolik stojí příprava bikini fitness | Toro Nutrition

Co obnáší a kolik stojí příprava bikini fitness

Uvažujete o závodění v kategorii bikini fitness? Tento článek je určen právě pro Vás.

Co obnáší a kolik stojí příprava bikini fitness

Nejprve bychom si měli ujasnit, že se jedná o skutečnou přípravu na závody, o které by měly uvažovat jen dívky a ženy, které to “myslí vážně“. Hromadí se totiž případy, kdy chce žena vypadat dobře, a proto se rozhodne přípravu podstoupit. S klidným srdcem mohu prohlásit, že tento postoj je předurčen k nezdaru. Příprava je náročná a nemá nic společného s klasickou redukční dietou. Závodní forma je z dlouhodobého (zdravotního i psychického) hlediska neudržitelná.

Teď už k samotné přípravě...

V první řadě je stěžejní jídelní plán (můžete si ho sestavit sami nebo požádat odborníka) vzhledem k tomu, že dodržování správného jídelníčku tvoří jádro úspěchu, radím obrátit se na profesionála, hlavně z toho důvodu, že ze začátku mají lidé problém správně spočítat hodnoty makroživin. Strava by navíc měla být pestrá a bohatá – přizpůsobená nabírání svalové hmoty nebo rýsování v dietě před soutěží.


Nedílnou součástí přípravy je i trénink. Opět si plán můžete sestavit sami (dnes je spousta návodů
a videí na internetu), ale! – trénink by měl být sestaven na míru, dle vašich silných a slabých stránek. Navíc špatně prováděná technika cviků vám může postavu doslova zničit. Například u bikin je to konkrétně rozšiřování pasu nevhodnými cviky na břicho nebo růst trapézového svalu (na kulturistech vypadá super, ale k ladným křivkám bikin nepatří).

Nejlepším řešením je najít si trenérku, která vás tímto náročným obdobím provede a bude vám oporou ve chvílích, kdy budete mít chuť to zabalit. Trenérku je třeba vybírat velice pečlivě a s rozmyslem. V potaz berte, zda jde o závodnici, která má za sebou nějaké úspěchy a pohybuje se v tomto oboru delší čas, přistupuje k vám individuálně a je vám skutečně k dispozici. Záměrně se zmiňuji o trenérce ženě, protože bikina ≠ kulturista a příprava bikini je zcela odlišná od přípravy kulturisty (ale o tom zase v jiném článku).

Nyní máme (trenéra) kvalitní vyvážený jídelníček a osobní tréninkový plán. Pokud nejste fanda bikini srazů, seminářů a bikini campů – jezdit na ně nemusíte, ale co rozhodně musíte, jsou nácviky pózingu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nepovedený pózing vám dokáže pokazit i tu nejlepší formu. Zkrátka a dobře, když to nenahodíte tak, jak se očekává, máte smůlu a to naštve. Investované peníze do pózingu u opravdového profesionála se vám vyplatí!

Čím více se blíží soutěž, tím více “doplňkových činností“ vás čeká. Mám tím na mysli, solárium, kadeřnice, kosmetička, nehtařka, nákup šperků a soutěžních plavek. V den soutěže nástřik, vizážistka a kadeřnice.

Samozřejmě těch činností a drobností může být více v závislosti na vaší finanční situaci (masáže, prodloužení a zahuštění vlasů, prodloužení řas, anticelulitidní krémy, spalovače, speciální doplňky stravy, zvětšení prsou, designové obleční do fitka, župánek na soutěž, luxusní soutěžní šperky atd.)


Pro představu uvádím reálné cenové rozmezí půlroční přípravy:

* jídlo samotné nepočítám, jelikož jíst se musí i mimo soutěžní přípravu

-        trenér jednorázově (6.000 – 30.000 Kč)

-        stravovací a tréninkový plán jednorázově (1.200 – 5.500 Kč)

-        permanentka do posilovny - měsíční (600 – 1.300 Kč)

-        doplňky stravy na měsíc – magnesium, zinek, multivitamin, omega 3 (± 300 Kč)

-        suplementy na měsíc - protein, BCAA, glutamin (800 – 2.500 Kč)

-        solárium 2 měsíce před první soutěží (1.200 – 2.600 Kč)

-        gelové nehty jednorázově - ruce i nohy (700 – 1.500 Kč)

-        šperky  – náušnice, náramek a prsten (350 Kč - 1.650 Kč)

-        soutěžní plavky (2.000 – 22.000 Kč)

-        soutěžní boty (1.500 – 2.000 Kč)

-        nástřik barvy na soutěž (1.000 – 1.200 Kč)

-        startovné na soutěži (200 – 6.000 Kč)

-        kadeřnice a vizážistka soutěžní den (900 – 2.000 Kč)


Ceny jsou orientační a není účelem vás vyděsit, ani od přípravy odradit. Určitě nemusíte být milionáři, abyste se mohli do soutěžení pustit. Náklady se dají minimalizovat a omezit jen na to nejnutnější a stejně tak, když máte utrácivou, nemusíte mít obavy, že by nebylo kde rozhazovat.

Suma sumárum vás šestiměsíční příprava na 1 závod (bez trenéra) reálně vyjde na 30.000 Kč (s tím, že se v soutěžní den učešete a nalíčíte sama, a také se do sestavení tréninkového a stravovacího plánu pustíte na vlastní pěst, zároveň nebudete kupovat to nejdražší a upustíte i od solária a dalších nadrámcových aktivit).

Bikini fitness by se mělo stát synonymem zdravého životního stylu. Je to nádherná kategorie, která si zaslouží, aby ji reprezentovat krásné a zdravé ženy.Diskuze

Copyright © 2024 Toro Nutrition. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa